تبلیغات
بزرگترین مرجع دانلود و آموزش رایگان کامپیوتر

بزرگترین مرجع دانلود و آموزش رایگان کامپیوتر
همه باید کامپیوتر را بیا موزند.

هنگامی که گزینه ی Source  از منوی View را جهت نمایش کد HTML صفحات WEB در IE انتخاب میکنید به طور پیش فرض برنامه Notepad  ویندوز به عنوان ویرایشگر متنی اجرا میشود. تکنیک زیر شما را قادر میسازد یک ویرایشگر متنی دیگر بجای Notepad جهت نمایشsource  صفحات HTML ، به کار ببرید.

کلید زیر را پیدا کنید :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\View Source Editor\Editor Name]

 

مقدارDefault)) آن را با نام و مسیر کامل ویرایشگر مورد نظرتان قرار دهید. حالا به هنگام استفاده از IE، میتوانید Source کدهای HTML خود را با استفاده از نرم افزار ویرایش گر مورد علاقه خودتان مشاهده کنید.

 

 

 

 

ترفند هكری

افشای هكرها
هدف ما این است كه با افشای “ترفندهای هكر” استفاده كنندگان از اینترنت با دانش و ابزارهای مورد نیاز، آمادگی بهتری پیدا كنند تا فریب ترفندهای هكر را نخورند.

پسوندهای پنهان فایلهای ویندوز
ممكن است از این موضوع آگاهی نداشته باشید، اما حتی اگر به ویندوز بگویید كه تمام پسوندهای فایل را نشان دهد، هنوز هم فایلهایی وجود دارند كه بطور پیش فرض مخفی شده‌اند. همچنین هر برنامه نصب شده‌ایی می‌تواند پسوندها را پیكربندی كند تا پنهان شوند. در اینجا در مورد چگونگی انجام این كار و همچنین دلیل اینكه چرا برخی از پسوندهای پنهان می‌توانند برای تعدادی از كاربرهای كامپیوتر خطرناك باشند، مثالهایی آورده شده است. به فرض اینكه شما قبلا ویندوز explorer را برای نشان دادن تمام پسوندهای پیكربندی كرده‌اید.

پسوندهای SHS
یك كپی از notepad.exe بگیرید و آن را روی desktop خود قرار دهید. Wordpad را باز كنید. روی notepad.exe كلیك كنید و آن را به سمت سند باز شده wordpad بكشید. روی notepad.exe كلیك كنید و آن را به عقب به سمت desktop بكشید. فایلی را كه ایجاد شده است (Scrap) به Readme.txt تغییر نام دهید.

حالایك آیكن كه نشان دهنده سند متنی است و فایلی با نام مشخص readme.txt بر روی desktop شما وجود دارد كلیك كردن بر روی فایل فوق باعث می‌شود notepad باز ‌شود. اگر این فایل یك Trojan باشد، شما فریب خورده‌اید و توسط آنچه كه یك فایل متنی بی‌خطر بنظر می‌رسید آلوده شده‌اید. اگر اجازه نمایش این پسوند داده می شد شما فریب فایل Readme.txt.shs را نمی‌خوردید.

پسوندهای PIF
اگر سعی كنید تا notepad.exe را به anything.txt.pif تغییر نام دهید، تنها فایلی با نام anything.txt روی desktop خود خواهید دید. و این بدین دلیل است كه PIF پسوند دیگری است كه ویندوز بطور پیش فرض پنهان می‌كند. اگر شما فایل را اجرا كنید برنامه اجرا خواهد شد، به خاطر اینكه ویندوز پسوندهای PIF را اجرا خواهد كرد حتی اگر آنها فایلهای اجرایی باشند.

پسوندهای SCR
پسوند دیگری كه باید مراقب آن بود SCR است. كپی notepad.exe خود را به notepad.scr تغییر نام دهید و روی آن كلیك كنید. Notepad به عنوان یك فایل اجرایی اجرا خواهد شد. بسیاری از افراد توسط هكرهایی فریب می‌خورند كه account یك قربانی را بدست آورده‌اند. هكر email یا هر نوع پیغامی را به تمام دوستان قربانی می‌فرستد كه "این صفحه نمایش جدید و بامزه را ببینید از خنده روده بر خواهید شد!" از آنجایی كه این پیغام از یك منبع مطمئن آمده، اكثر افراد فریب خورده و فایل SCR را اجرا می‌كنند كه در نهایت به هكری ختم می‌شود كه به كامپیوتر شما متصل شده است.

فرمانهای خطرناكی كه می‌توانند گنجانده شوند
پسوندهای میانبر PIF
برخی از پسوندهای پنهان فایل قادرند به سادگی با فرمانهای پنهان شده‌ای كه می‌توانند برای سیستم شما مخرب باشند برنامه‌ریزی شوند. این یك آزمایش ساده است:

دكمه راست ماوس خود را روی desktop كلیك كنید و New و سپس Shotcut را انتخاب نمایید. در Command line تایپ كنید:

format a:/autotest

Next را كلیك كنید. در "Select a name for the shortcut" تایپ كنید: readme.txt سپس Next را كلیك كنید. یك آیكن notepad را انتخاب كرده و Finish را كلیك كنید. حالا شما در desktop خود فایلی با نام readme.txt و با آیكن notepad دارید. مطمئن شوید كه در درایو شما دیسكی است كه از دست دادن آن برای شما اشكالی ندارد و روی آیكن كلیك كنید. فایلی كه شما روی آن كلیك كرده‌اید درایو A: را فرمت خواهد كرد. البته آیكن هكر درایو دیگری را مورد هدف قرار خواهد داد یا ممكن است نامی همچون ‘game.exe’ و فرمانی برای حذف كردن دایركتوری ویندوز شما یا (deltree /y C:\*.*) كل درایو C شما داشته باشد. اگر پسوند PIF پنهان نشود، قادر به فریب شما نخواهد بود.

پسوند SHS
فایلهای Scrap نیز می‌توانند فرمانهای گنجانده شده را پنهان كند. این یك آزمون ساده است: از notepad.exe یك كپی بگیرید و آن را روی desktop خود قرار دهید. Wordpad را باز كنید.Notepad.exe را كلیك كنید و آن را به سمت سند باز شده wordpad بكشید. روی Edit كلیك كنید و Package Object و سپس Edit package را انتخاب كنید. روی Edit و سپس Command Line كلیك كنید.

در كادر، دستوری مانند format a:/autotest را تایپ كنید و روی OK كلیك كنید. آیكن نیز می‌تواند از این پنجره تغییر یابد. از پنجره خارج شوید، این كار سند را به روز خواهد كرد. روی notepad.exe كلیك كنید و آن را به عقیب به سمت Desktop بكشید. فایلی را كه ایجاد شده (Scrap) به Readme.txt تغییر نام دهید.

حالا شما آنچه را كه شبیه یك فایل متنی است دارید. اگر این فایل اجرا شود درایو A: را فرمت خواهد كرد. همانگونه كه در مثال بالا برای پسوندهای میانبر PIF دیده شد، هكر می‌تواند از فرمانهای خطرناكتری استفاده كند.


[ یکشنبه 25 اسفند 1387 ] [ 10:15 ب.ظ ] [ مجید عیسی لو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
نظر سنجی
چه مطالبی را دوست دارید در این وبلاگ قرار دهیم؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
هاست
بک لینک طراحی سایت